Zdalne sterowanie oknami dachowymi – jakie opcje są dostępne na rynku

Zdalne sterowanie oknami dachowymi – jakie opcje są dostępne na rynku

Otwieranie i zamykanie okien dachowych to jedno z podstawowych zadań każdego domowego użytkownika. Niemniej, tradycyjne otwieranie i zamykanie okien ręcznie jest nie tylko uciążliwe, ale też czasochłonne. Dlatego też coraz częściej zastępuje się je automatycznymi systemami zdalnego sterowania, które pozwalają na komfortowe i bezproblemowe użytkowanie. W tym artykule przedstawiamy kilka opcji dostępnych na rynku.

1. Sterowanie przez internet

Sterowanie oknami dachowymi przez internet to jedna z najwygodniejszych opcji. Dzięki niemu, można w każdym momencie zarządzać oknami nawet, gdy znajdujemy się daleko od domu. W takim przypadku, musimy jednak spełnić pewne wymagania techniczne tj. stabilne łącze internetowe oraz obecność specjalnego modułu zwalniającego.

2. Sterowanie pilotem

Zamawianie pilotów do sterowania oknami jest opcją, którą docenią osoby, które szukają rozwiązań łatwych do użytku. Pilot pozwala na szybkie otwarcie i zamknięcie okien, bez wychodzenia z pościeli. Poza tym te rozwiązanie jest stosunkowo tanie i nie wymaga żadnych zmian w konstrukcji okna.

3. Sterowanie na czas

Okna dachowe wyposażone w programator czasowy zamontowane są w tradycyjny sposób, ale jeśli chodzi o sterowanie to nie musimy pilnować wszystkiego osobiście. Programator pozwala na przedział czasowy i automatyczne otwieranie okna np. w letnie poświecenie lub zimą rano, aby wpuścić do pokoju słońce.

4. Sterowanie głosem

Dzięki rozwojowi technologii, możemy sterować oknami dachowymi w prosty, łatwy sposób, a mianowicie – głosem. Wystarczy zainstalować inteligentny asystent, jakim jest ekspander systemu, który umożliwia sterowanie wieloma urządzeniami w domu, w tym oknami. Zwykle, sterowanie wykonuje się poprzez głosowe komendy, które są rozpoznawane przez asystentów.

5. Sterowanie aplikacją na smartfonie

Zdalne sterowanie oknami dachowymi za pośrednictwem aplikacji na smartfonie to kolejna, wygodna opcja. Urządzenia takie jak okna dachowe KLIKR to jedne z nawygodniejszych i najnowocześniejszych systemów zdalnego sterowania oknami dachowymi poniważ korzystają z bezprzewodowej transmisji sterowania. Dzięki aplikacji, możemy otworzyć lub zamknąć okno, jak również kontrolować pozycje uchylnej. Dostęp do aplikacji wymaga korzystania z urządzeń z systemami Android lub iOS i wymaga łączenia urządzeń z oknami w jednej sieci Wi-Fi.

Podsumowując, istnieje wiele opcji systemów zdalnego sterowania oknami dachowymi. Ostateczny wybór zależy od naszych potrzeb, wymagań i stylu życia, ale warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, gdyż zapewni nam znacznie większy komfort użytkowania.

Możesz również polubić…