Tkaniny naturalne do rolet – piękno i trwałość w jednym

Rolety to nieodłączny element każdego mieszkania. Stanowią bowiem nie tylko dekorację, ale też pełnią funkcję osłonową, izolacyjną i chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem. Wybierając materiał na rolety, warto postawić na tkaniny naturalne. Dlaczego? Oto kilka powodów.

Tkaniny naturalne – jakość, piękno i trwałość
1. Eko – przyjazność dla środowiska
Tkaniny naturalne to przede wszystkim tkaniny z włókien pochodzenia organicznego. Ich produkcja daje znacznie mniejsze obciążenie dla środowiska niż tkanin syntetycznych. Firma Wiki – ekologiczne tkaniny oferuje między innymi tkaniny bawełniane, lenne czy z konopi, w 100% ekologiczne i pochodzące ze sprawiedliwego handlu.
2. Właściwości termiczne
Tkaniny naturalne charakteryzują się wysoką przepuszczalnością powietrza. Dzięki temu, rolety wykonane z tkanin naturalnych zapewniają idealne warunki termiczne w pomieszczeniu – nie pozwalają na zbyt szybkie nagrzewanie się powietrza wewnątrz, ani na wychłodzenie w warunkach zimowych. Tkaniny naturalne tłumią dźwięki.
3. Piękna, oryginalna struktura i wzory
Tkaniny naturalne oferują szeroki zakres wzorów i kolorów. Jednak to co stanowi największy atut to ich struktura. Włókna naturalne sprawiają, że tkaniny mają intrygujący, niepowtarzalny wygląd (np. wierzchnia strona bawełny jest miękka i bardziej miła w dotyku, niż strona wewnętrzna, która jest nieco szorstka, ale odporna na zużycie).
4. Trwałość
Rolety wykonane z tkanin naturalnych są bardziej odporne na przetarcia i zniszczenia, niż rolety z tkanin syntetycznych. Są trwalsze, a przy tym praktycznie nie elektryzują się, jak to zdarza się w przypadku tkanin z włókien sztucznych.

Jakie tkaniny naturalne wybrać?
– Bawełna – najlepsza na rolety w salonie, sypialni, jadalni, ponieważ jest miękka, odporna na ścieranie, jest elastyczna i trwała, a przy tym – łatwa w utrzymaniu czystości.
– Len – doskonały na rolety do kuchni lub łazienki, ponieważ jest odpychający w stosunku do brudu i wilgoci, jest bardziej odporny na ścieranie niż bawełna. Wykonane z niej rolety mają miękki wygląd, przyjemne w dotyku.
– Konopie – wytrzymałe, tłumią dźwięki, nie elektryzują się, łatwe do czyszczenia, z ekologicznych upraw.

Tkaniny naturalne na rolety to dobry wybór dla osób szukających nie tylko estetycznego, ale też ekologicznego i trwałego rozwiązania. Wybierając rolety z tkanin naturalnych, możemy być pewni, że nasze mieszkanie zyska unikalny styl, a my sami poczujemy się komfortowo i bezpiecznie.

Możesz również polubić…