Okna w stylu skandynawskim – jasność i lekkość

Okna zgodnie ze stylem skandynawskim są bardzo wysoko cenione przez architektów i projektantów wnętrz z powodu stosowania jasnych odcieni oraz wpuszczania do pomieszczeń jak najwięcej naturalnego światła. W niniejszym artykule dowiesz się, dlaczego wiele osób decyduje się na takie okna oraz jakie zalety przynosi ich zastosowanie.

1. Jasność i lekkość

Jasne odcienie, przede wszystkim białe, to znak rozpoznawczy skandynawskiego stylu wnętrzarskiego. Otwiera się nim przestrzeń, wydobywa z niej maksimum światła, a całość nabiera lekkości. Podobnie jest w przypadku okien, które wpuszczają do domu mnóstwo światła dziennego. Jasne okna wykonane ze specjalistycznych materiałów odbijają ciepło, co z kolei przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie.

2. Trwałość i jakość

Okna skandynawskie charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Szukając właściwych okien, warto zwrócić uwagę na technologię i materiały zastosowane przez producentów. Skandynawskie okna wykonywane są z drewna sosnowego, chętnie stosowanego w kraju fiordów, ale również z modrzewia. Ten drugi gatunek drewna jest szczególnie pożądany ze względu na jego wytrzymałość i łatwość w czyszczeniu i konserwacji.

3. Bezpieczeństwo i innowacyjność

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo jest kluczowe, a skandynawskie okna są w tym zakresie w pełni kompetentne. Okna posiadają standardowe rozwiązania antywłamaniowe, ale nie ogranicza się to tylko do tego. Producent okien zawsze znajdzie jakieś innowacyjne rozwiązanie, które zabezpieczy twoje okno przed włamaniem, na przykład specjalną klamką z kłódka.

4. Estetyka domu

Skandynawskie okna nadają każdemu domowi wyjątkowy styl. Bez względu na to, czy wybierzesz prostą, minimalistyczną sylwetkę, czy też postawisz na jakieś wykończenie w kształcie łuku – każdy typ okien w tym stylu będzie wyglądał bardzo elegancko.

5. Dostępność okien na wymiar

Skandynawskie okna można łatwo dostosować do każdego domu ze względu na możliwość wykonania ich na wymiar. Dzięki temu możesz mieć pewność, że nowe okna będą idealnie pasowały do Twojego budynku.

Skandynawskie okna to wysoka jakość wykonania, minimalistyczna forma i dbałość o trwałość oraz estetykę. Wykorzystując okna wykonane z drewna sosnowego lub modrzewia, możesz mieć pewność, że wytrzymają one wiele lat. Poza tym wpuszczają do wnętrza jak najwięcej naturalnego światła, dodając mieszkańcom przyjemnego wrażenia jasności i lekkości.

Możesz również polubić…