Montaż rolet rzymskich bez wiercenia – alternatywne metody mocowania

Montaż rolet rzymskich bez wiercenia – alternatywne metody mocowania

Rolety rzymskie to jedne z najchętniej wykorzystywanych okiennych osłon w naszych domach. Ich prosta i elegancka konstrukcja, a także możliwość dopasowania do różnorodnych pomieszczeń sprawiają, że cieszą się one ogromną popularnością. Niemniej jednak, montaż rolet rzymskich może okazać się problematyczny dla wielu osób, zwłaszcza jeśli nie chcemy wiercić otworów w ścianie lub skrzydle okiennym. W niniejszym artykule przedstawiamy alternatywne sposoby mocowania rolet rzymskich.

1. Mocowanie klejem

Pierwszą alternatywą dla tradycyjnego montażu rolet rzymskich za pomocą wiertła i wkrętów jest użycie specjalnego kleju montażowego. W tym celu należy zamocować do górnego profilu rolety tzw. listwę montażową za pomocą śrubek, a następnie nałożyć na nią specjalny, mocny klej montażowy. Po upływie wymaganego czasu schnięcia kleju, roleta będzie gotowa do ustawienia w oknie.

2. Mocowanie na taśmy klejące

Kolejną ciekawą propozycją jest użycie specjalnych taśm klejących, które umożliwiają mocowanie rolety rzymskiej bez konieczności wiercenia otworów. Taśmy te charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością, dzięki czemu są w stanie utrzymać ciężką roletę na swoim miejscu. Należy jednak pamiętać, że klej użyty w taśmie może uszkodzić powierzchnię, na której zostanie umieszczona.

3. Mocowanie na haczykach samoprzylepnych

Kolejnym rozwiązaniem są specjalne haczyki samoprzylepne, które można zamocować na skrzydle okiennym lub bezpośrednio na ścianie, a następnie przyczepić do nich górną listwę rolety rzymskiej. Tego rodzaju haczyki charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością i stabilnością, a dodatkowo usuwanie ich z powierzchni nie pozostawia śladów.

4. Mocowanie na uchwycie magnetycznym

Jeśli posiadamy okna wykonane z aluminium lub stali, to świetnym rozwiązaniem jest wykorzystanie uchwytów magnetycznych, dzięki którym roleta rzymska będzie się trzymać na swoim miejscu. W tym przypadku konstrukcja rolety musi posiadać specjalne, metalowe prowadnice, które będą przyciągać do siebie magnesy znajdujące się na uchwycie.

5. Mocowanie na listwie samoprzylepnej

Ostatnią propozycją jest wykorzystanie samoprzylepnej listwy, która zostanie zamocowana na ścianie lub skrzydle okiennym, a następnie do niej przyczepiona górna listwa rolety rzymskiej. Listwa ta charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością i bezpieczeństwem, dlatego możemy być pewni, że nasza roleta rzymska nie spadnie.

Podsumowanie

Alternatywne sposoby mocowania rolet rzymskich bez konieczności wiercenia to interesująca propozycja dla osób, które nie chcą uszkadzać ścian lub skrzydeł okiennych. Dzięki różnorodnym rozwiązaniom, takim jak kleje, taśmy klejące, haczyki czy uchwyty magnetyczne, montaż rolet rzymskich staje się znacznie łatwiejszy i bardziej przyjazny dla naszych domów i mieszkań.

Możesz również polubić…