Metalowe dekoracje ścienne – ogromny wybór

W nowoczesnych wnętrzach domu czy mieszkania, gdzie wystrój wydaje się być na najwyższym poziomie, często występują ozdoby metalowe. Użyte są w różnych konfiguracjach i miejscach, jednak nierzadko występują na ścianach. Jeśli będą dobrane gustownie, a ich liczba nie przekroczy dobrego smaku, będą prezentować się naprawdę pięknie i nadadzą wnętrzu szyku i elegancji.

Dobrze dobrana sztuka ścienna i zamontowanie ozdób metalowych to bardzo dobry sposób na dodanie energii w pokoju. Jeśli dobór dekoracji będzie trafiony, można stworzyć wizualną “ścieżkę”, która poprowadzi wzrok każdego, kto wejdzie do tak udekorowanego pomieszczenia.

Puste ściany nie prezentują się dobrze. Mogą nawet okazać się swoistą przeszkodą i sprawić, że pokój będzie wydawał się mniejszy niż jest. Nie zagospodarowane niczym ściany wywołać też mogą efekt całkowicie odwrotny – sprawią, że pomieszczenie będzie wydawało się za duże i zbyt puste. Żaden z tych efektów nie jest raczej pożądanym przez domowników.

Dekorując ściany ozdobami metalowymi trzeba jednak pamiętać, że zbytnie zagracenie ścian może optycznie pomniejszyć wnętrze i spowodować wrażenie chaosu, zagracając przestrzeń. Wskazany jest więc umiar, który pozwoli zachować we wnętrzu porządek i ład, czyniąc go wyjątkowo eleganckim.

Chcąc zachować ten wskazany umiar warto skorzystać z pewnej sztuczki. Mianowicie polega ona na tym, aby zacząć od małej skali dekoracji i stopniowo ją powiększać. Można zatem umieścić ozdoby metalowe ścienne tam, gdzie według domowników będą najbardziej potrzebne, a następnie rozszerzać powierzchnię nimi pokrytą.

Różnorodność w dekoracjach ściennych jest ważna. Jednak w całej kompozycji dobrze jest zachować spójny styl lub motyw, który uczyni wnętrze znacznie bardziej eleganckim. Zbyt duża różnorodność i rozpiętość w stylach wybranych dekoracji ściennych może okazać się myląca lub wręcz odstraszająca.

Nawet jeśli nie jesteś zawodowym projektantem wnętrz, na pewno posiadasz jakikolwiek pewien rodzaj intuicji i wyczucia, które pozwala Ci rozpoznać, kiedy coś po prostu nie wygląda dobrze. Kieruj się swoją intuicją i eksperymentuj z ozdobami metalowymi na ścianie!

Możesz również polubić…